четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 0 ново

Србија веќе никогаш нема да игра со Косово

Ракометниот сојуз на Србија успеа да постигне договор со ЕХФ по големиот скандал што се случи пред почетокот на квалификацискиот турнир за јуниорки, кои поради безбедносни причини не се одигра. Во блиска иднина ниту една репрезентација на нашиот северен сосед нема да игра против Косово, ова е заклучокот по состанокот.

„Ракометната федерација на Србија успеа да постигне договор со челниците на ЕХФ и веќе никогаш нема да се случи некоја селекција или тим од Србија да играат со екипи од Косово. Одлучено е ждребот во тие ситуации да биде полудиригиран за да не се повтори нешто слично на тоа што се случу во Белград пред десетина дена“, изјави претседателот на РСС, Драган Шкрбиќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top