четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 72 ново

Сега е право време да паузирате во љубовта

Понекогаш не е проблем да се влегува од врска во врска, но повеќето жени кога – тогаш доаѓаат во фаза во која едноставно се целосно неподготвени за некого. Овие знаци укажуваат дека ви е потребна пауза од љубов.

1. Кога ќе видиш среќен пар, те обзема паника или немир.

2. Те вознемируваат фотографии од туѓи свадби и годишнини

3. Размисливаш да му се јавиш на предбившиот бивши со кого ти било грозно во врска.

4. Бараш брза замена за врска и драстично ги спушташ стандардите.

5. Те нервираат другарките кои се среќни во врска и гориш од желба да им плеснеш во лице дека кога-тогаш ќе раскинат.

6. Помислата на состанок со некого ти звучи како мачење.

7. Наместо во град, позгодно ти е дома пред телевизор.
8. Се повеќе веруваш дека не постои добар за тебе.

9. Забораваш на сите добри работи и мислиш дека само дечко може да ти помогне.
10. Уверена си дека се ќе биде во ред кога кончно ќе си најдеш нов дечко.

Ако препознаваш дел од овие знаци кај себе, паметно би ти било да паузираш и да научиш како да бидеш сама.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top