сабота, 22 септември 2018 | Вести денес: 2 ново

Охридско Езеро го поплави Кеј Македонија (видео)

Охридско Езеро се излеа на Кеј Македонија. Денес претпладне беше соопштено дека езерото е на 1 сантиметар до излевање, а попладнево езерото се прелеваше на делови од Кеј Македонија, објави „Охрид 1“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top