четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 74 ново

Што жените прават, а мажите го мразат

Многу често жените прават грешки во одржувањето на нивниот изглед и однесување, правејќи ги прилично непривлечни за мажите, дури и одбивни. Понекогаш жените погрешно веруваат дека машкото однесување ги привлекува мажите. Напротив, мажите најмногу се привлекуваат кон нежното женско однесување, кое делува како магнет.

Кои се работите што мажите не ги сакаат и ги чувствуваат одбивно?

Шминка

Премногу силната шминка има спротивен ефект кај мажите. Иако жените мислат дека јаката шминка ја нагласува нивната убавина и ги крие несовршеностите, секој човек ќе биде категоричен дека почитувањето на природната визија е многу повеќе секси.

Коса

Повторно како и шминката, мажите преферираат природни фризури и бои за коса. Може да биде екстравагантна жената која ја обожава кратката фризура со светло црвена боја, но дефинитивно мажите не се согласуваат со вашето мислење, барем повеќето од нив.

Фризура

Мажите ја поврзуваат косата со тестостерон и мажественост. Тоа е причината зошто една од најпопуларните работи за нив е влакнестата жена каде било на телото. Дами, дајте се од себе за секогаш да се биде глатко епилирачки и со мека, нежна кожа. Тоа е неодоливо за мажите.

Орална хигиена

Лошиот здив, мирисот на цигари или кафе се меѓу најнепростливите, особено ако човекот е непушач.

Алкохол

И покрај познатата максима “пијана жена, весел кревет”, многу малку мажи би одобриле смешен поглед на пијана жена, што изгледа прилично побеспомошно отколку секси.

Негативност

Распространета женска особина е негативниот говор за другите или за животот воопшто. Мажите не сакаат озборувачки жени. Тоа ги иритира. Друго прашање е тоа што и самите го прават тоа.

Непристојни зборови

Многу мажи мислат дека нема поодвратно нешто од една жена што става 5 самогласки во една реченица. Грубото однесување кај некои жени е крајно непривлечно за мажите.

За потребите

Не постои човек кој ги сака жените со високи барања за одржување. Дали им се допаѓа да се облекувате со скапа облека, парфеми, козметика, одмори? Мажите не сакаат златари. Дури и ако најдете сличен, таквите врски не траат долго.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top