четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 79 ново

Возњацки: Ми се закануваат дека ќе ме убијат

Светската тенисерка број два Каролина Возњацки се пожали дека и биле упатени смртни закани за време на турнирот во Мајами.

Дваесет и седумгодишната тенисерка од Данска на Твитер објави дека гледачи и се заканувале на неа и на нејзините родители за време на натпреварот со Моника Пуиг во петокот.

– Луѓе од публиката упатуваа закани кон моето семејство. Имаше смртни закани против мајка ми, татко ми и мене. Во исто време вработените на турнирот и обезбедувањето не направија ништо и дозволија тоа да се случува, напиша Возњацки.

Организаторите на турнирот во Мајами објавија дека обезбедувањето и вработените од ВTA не слушнале никакви навреди кон семејството на Возњацки.

Сподели

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top