четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 50 ново

Брза помош и „Букурешт“ немаат струја од 18 часот, а не им работи ни парното

Одделот за Брза помош на скопските клиники од 18 часот наваму нема струја, исто како и поликлиниката Букурешт, дознава МКД.мк.

-Дознаваме дека се расипал трансформатор и сега клиниките работат на свеќи, а во нив не работи ни парното греење, пишува порталот.

Во службата функционираат само два мобилни телефони.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top