понеделник, 24 септември 2018 | Вести денес: 0 ново

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Мицкоски се сретна со амбасадорот на Чешка во Македонија, Томан

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска се сретна со амбасадорот на Чешка во Република Македонија, Мирослав Томан. На средбата се разговарало за повеќе теми, објави Мицкоски на својот Фејсбук профил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top