четврток, 20 септември 2018 | Вести денес: 4 ново

Закана за дефанзивците на Мундијалот: Младите напаѓачи на Франција сo фантастични комбинации на тренинг (видео)

Селекцијата на Франција деновиве ќе одигра две пријателски средби против Колумбија и Русија, средби за кои селекторот Дидие Дешамп ги повика двете млади ѕвезди кои во иднина сигурно ќе бидат важни играчи на оваа репрезентација, Килијан Мбапе и Осман Дембеле.

Кога тие се во елемент и во полн сјај тешко можат да бидат запрени, а тоа веќе го покажаа. Тие се одлична комбинација и многу добро се разбираат на теренот, а тоа јасно може да се забележи на видеото.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top