недела, 23 септември 2018 | Вести денес: 70 ново

Љубе Бошкоски тргна кон Владата (фото)

По информацијата дека лидерот на Обединети за Македонија добил место во кабинетот на Заев, Пресс24 го фотографирал како се „вселува“ на Илинденска.

Бошкоски е „уловен“ кај Владата каде најверојатно се упатил за да почне да си ја подготвува канцеларијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top