среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 95 ново

Во Тетово гори станбена зграда, за среќа нема повредени

Уште не е изгаснат пожарот кој избувна околу 16 часот и 30 минути во станбена зграда на улицата „Илинденска“ во Тетово. За среќа, нема повредени, бидејќи станарите на време ги напуштиле домовите.

Избувнал во кровот на зградата, а пожарникарите имат тешкотии со неговото гаснење.

Станарите не знаат кои се причините за пожарот. Еден од нив, како што изјави, се сомнева на струјата во моторот на лифтот зашто оттаму првично почнало да чади.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top