сабота, 22 септември 2018 | Вести денес: 2 ново

Со Фросински си имаме работа (ФОТО)

Нејзе можеби ѝ е лесно, но нам не ни е – сигурно!

Женава беше министерка за труд и социјална политика, а денеска е потпретседател на Собранието на Република Македонија и раководи со Буџетскиот совет.

Овојпат нема да зборуваме за важноста на објавава, а и онака сте презафатени со неверицата од она што го читате.

 


Еве оригиналот за да се уверите дека не е фотомонтажа, иако искрено би сакале да беше, и дека не ја мразиме, туку вистина зборуваме.

Пиперка Ајварка

*** Целта на „Двоглед“ е да се сврти вниманието на одредени појави во општеството. Секоја сличност со вистинските луѓе и институции е случајна.

*** The aim of "Dvogled" is to draw attention to certain phenomena in society. Any similarity to actual persons and institutions is merely coincidental.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top