четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 78 ново

Градското дерби Работнички-МЗТ не го дочека крајот

Големото дерби на македонската кошарка меѓу Работнички и МЗТ Скопје Аеродром не го дочека крајот откако беше прекинато на 3 минути пред крајот на третата четвртина со водство од 62:50 за домаќините.

Третата четвртина беше одбележана со два прекини, а по вториот судиите побараа да се испразни делот од трибината каде што беа навивачите на МЗТ, нешто што не се бара првпат на овие „вжештени“ натпревари.

По паузата од 15-тина минути, навивачите на МЗТ уште беа во салата, по што судијата реши мечот да продолжи утре без публика, во уште еден пораз на македонската кошарка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top