недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 17 ново

Поп се опијани и заспа на погреб, па го возеа на трактор со покојникот

Локалците кое беа присутни на погребот не можеа да направат ништо друго, освен да го легнат попот во приколката од тракторот и да го возат заедно со покојникот.

Фотографијата која ви ја пренесуваме стана вистински вирален хит на социјалните мрежи. Станува збор за сцена од погреб во српското село Друговац, а главен „јунак“ е свештеникот Ненад. Освен што квалитетно се опијани, Ненад го удри и сонцето, па не можеше да стои на нозе.

Мештаните не можеа да направат ништо друго, освен да го стават во приколката од тракторот и да го возат заедно со ковчегот во кој беше покојникот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top