недела, 23 септември 2018 | Вести денес: 2 ново

Насилство! Насила донесен закон!

Професорката Мимоза Ристова се огласи на социјалните мрежи откако денес попладне беше изгласан неуставниот Закон за употреба на јазиците во Собранието.

– Насилство! Насила донесен закон! Ова не е на арно!!! ПС. Кој ќе се обиде да ми го критикува коментарот ќе биде насила заборавен, пишува Ристова на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top