четврток, 20 септември 2018 | Вести денес: 117 ново

Албанците навалија на шалтерите на ЕВН и УЈП по изгласувањето на законот за јазици

Социјалните мрежи се преплавени од коментари за изгласувањето на Законот за јазиците, кој беше приоритет на агендата на ДУИ уште на парламентарните избори. Македонија стана жртва на 10 пратеници на ДУИ кои со уцени и рекет го држат во заложништво Собранието на Република Македонија.

Корисниците на социјалните мрежи нескриено го искажуваат револтот што политичарите срамно потклекнаа пред Законот за јазиците, а ова се само дел од коментарите:

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top