среда, 26 септември 2018 | Вести денес: 1 ново

Што ако Земјата навистина беше рамна? (ВИДЕО)

Што ќе се случеше ако Земјата навистина беше рамна? Одговорот на ова прашање го има екипата од страницата Whaf If.

Меѓу останатото, видеото дава одговори на прашањата што би се случио со гравитацијата, би постоеле ли временски зони, што би било со годишните времиња. За само неколку минути снимката го покрива битните аспекти од прашањето што би било кога би било.

What If се занимава со слични хипотетички прашања.

Што би се случило кога би престанал да работи интернетот?

Што би се случило кога од Земјата би исчезнале пчелите?

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top