четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 45 ново

Жаре Бербер се враќа на музичката сцена

„8-ми март ми се виде како убав ден и празник за да ја промовирам оваа песна за која се надевам дека ќе си го најде патот до слушателките и слушателите…“

Песната e наменски направена за фестивалот „Сунчане скале“ пред некоја година, но тогаш Жаре се поради здравствени проблеми наместо на фестивал со награда, завршил во болница на операција.

Сепак, песната доби свое видео издание за овој 8-ми март, а освен во Македонија, промоција ќе има и во регионот. Послушајте ја баладата со која жаре го најавува својот албум…

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top