вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 4 ново

Уште 20 медицински сестри ќе се вработат на Детската клиника

Уште 20 медицински сестри ќе се вработат на Универзитетската клиника за детски болести.

Министерот за здравство Венко Филипче изјави дека во текот на вчерашниот ден стигнале согласностите за вработување на 20 медицински сестри на детската клиника со што, како што рече, значително се подобрува капацитетот на оваа јавна здравствена установа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top