среда, 24 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

Педесетина автомобили направија карамбол на снегот (ВИДЕО)

Во сојузната американска држава Ајова се случи страшен карамбол откако дојде до судир на педесетина автомобили на магистрален пат.

Со намалена видливост и силни снежни наноси најпрво еден автомобил изгуби контрола на патот, па по него како на филмска лента се редеа и трупаа автомобили во купот.

Несреќата се случи во централниот дел на Ајова, а загина Дана Истер, возач на автобусот, а петмина завршија со телесни повреди.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top