четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 44 ново

Јосипа Лисац ќе гостува во Македонска филхармонија

Хрватската музичка дива Јосипа Лисац во рамки на својата турнеја „50 години Јосипа“ на 20 април во Скопје во Македонска филхармонија.

Ова е последен концерт на Лисац, по големите концерти во Пула, Белград и неколку последователни концерти во Загреб.

Влезниците ќе бидат пуштени во продажба од сабота (03.03) во 9 часот наутро преку продажната мрежа на Купи Карти За Се низ цела Македонија, по цена од 2.000 и 1.500 денари.

Во продажба ќе бидат пуштени само 800 влезници.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top