четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 44 ново

Позгодна од Дуа Липа е само мајка ѝ (ФОТО)

Младата Косовска стана популарна благодарение на песните "New Rules", "Be the One" и "IDGAF", a нејзиниот проватен живот привлекува се поголемо внимание

Талентораната Дуа Липа (22) е сон на многу момци, а нејзината мајка Анеса изгледа повеќе од одлично во петтата деценија од животот.
Анеса е активна на социјалните мрежи, фановите на пејачката ја обожаваат, а изгледа и таа знае да ужива во славата и да биде секогаш свежа во чекор со трендовите.
Од татка си Дукаѓин Дуа го наследила талентот за музика, а несомнено од мајка си убавината.

❤️ @dukagjinlipa

A post shared by ANESA LIPA✨ (@anesalipa) on

Британските медиуми ѝ предвидуваат бласкава иднина на дваесет и двегодишната убавица Дуа Липа, а причина за тоа е што ја забележале менаџерите на Лана дел Реј, кои во неа препознале малку мистичен квалитет.

На сцената е од 16 години, учела во престижната школа „Силвија Јанг Тијатр скул“ се додека татко ѝ поради работа не морал да се врати на Косово, каде што издржала две години и ги замолила родителите да се врати во Лондон и да продолжи да се занимава со музика. Живеела со пријатели, работела во ресторани и клубови, па така имала можност да ја запознае и мрачната страна на Лондон, што ѝ послужило како инспирација за текстовите.

Disposable Diaries 💕 @dualipa

A post shared by ANESA LIPA✨ (@anesalipa) on

Исто така потекнува од музичко семејство (татко ѝ бил пејач во бендот Ода), била модел, се наоѓа на листата на ѕвезди во подем, а има покана и од Марун 5, кои на својата страница објавија нејзина песна и ѝ послужија како одлична отскочна штица за пејачка која во монентов снима деби албум за Ваенер брос рекордс и соработува со познати продуценти кој соработувале со Еминем, Броуно Марс, Лана дел Реј, Канње Вест, Марк Ронсон и Бек.

Thank you for the photos 📸💕 @pixielevinson

A post shared by ANESA LIPA✨ (@anesalipa) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top