четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 72 ново

Мекејлеб ја напушта кошарката поради семејна трагедија?

Лестер Бо Мекејлеб повеќе не е играч на шпанскиот прволигаш Сарагоса.

Тој си замина од клубот и градот поради смртта на неговата мајка, а потоа го известил раководството дека повеќе не се враќа.

Во Сарагоса тој играше само два месеца и настапи на девет натпревари, но и на нив беше еден од најдобрите со просек од 11,9 поени, 2,7 скока и 3,7 асистенции.

Од Меккејлеб уште нема информација дали заминувањето од Сарагоса евентуално би значело крај на неговата кариера.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top