петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 0 ново

Откриена причината зошто нема фрлено сол на подмрзнатите скопски улици

Откриена причината зошто градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, не фрли сол на скопските улици.
Последиците се катастрофални, сообраќајки, повредени, излизгани граѓани. Но сепак, скопскиот татко има објаснување зошто е тоа така.

Шилеговача

*** Целта на „Двоглед“ е да се сврти вниманието на одредени појави во општеството. Секоја сличност со вистинските луѓе и институции е случајна.

*** The aim of "Dvogled" is to draw attention to certain phenomena in society. Any similarity to actual persons and institutions is merely coincidental.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top