среда, 24 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

Јаваат пениси за да добијат бебе: Паркот на пенисите атркација на Олимписките игри (ФОТО)

Парк полн со огромни склуптури од пениси е главна атракција на Олимписките игри. Гигантските склуптури на машкиот полов орган се изработени од дрво, пластика и камен, а несомнено привлекуваат голем број туристи. Паркот на пенисите, односно Хешингданг парк, се наоѓа на десетина километри од Олимпиското село.

Паркот настанал по јужнокорејска легенда за рибар и неговата свршеница која како девица се удавила во морето. Според народното верување дека заради смртта на девицата ќе настане помор, рибарот ејакулирал во морето и го спасил селото од глад.

#해신탕 #penispark #southkorea

A post shared by Jigo Pacio (@jigsjigo) on

Во паркот често доаѓаат парови кои се борат со неплодност и веруваат дека огромните фалуси ќе им помогнат да добијат бебе.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top