четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 44 ново

Дарко Рундек на „Skopje Calling“ во иста вечер со „Тексас“

Еден од најголемите фаворити на сите времиња од екс југословенските простори Дарко Рундек, ќе настапи со својот бенд со Greatest hits шоу на 23 јуни и тоа пред настапот на легендарните TEXAS, што значи дека саботната вечер ќе биде вечер на уживање за сите генерации, соопшти „Авалон продукција“.
Сите детали околу влезниците ќе бидат познати на 6. март во 21 часот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top