сабота, 22 септември 2018 | Вести денес: 2 ново

Скијачи го запалија Маврово (ВИДЕО)

Група скијачи решија да уживаат во ноќно скијање на падините на Бистра во Маврово, но со малку поинаков декор и во навивачка атмосфера.

Со факели во рака се спуштаа по скијачката патека и го „запалија“ Маврово со прекрасна кореографија. Вакво нешто е вообичаено за навивачите на фудбалските стадиони, но мора да се признае дека и Маврово изгледа прилично добро во вакви моменти.

извор: Спорт1.мк

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top