петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 97 ново

Трагедија на ЗОИ: Пронајден мртов во својата соба

Во олимпиското село на Зимските Олимписки игри во Пјонгчанг утрово е пронајдено мртво лице.

Организаторите соопштија дека почина 53-годишене државјанин на Јужа Кореја кој работел како преведувач за јапонса радио станица.

Според потпаролот на оргаанизациониот одбор, Сунг Баик Јоу, 53-годишниот маж починат по последица од срцев удар.

Поради почит кон неговото семејство, решено е неговото име да не биде откриено за јавноста, а истиот бил проанјден во својата соба.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top