недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 18 ново

Приведен пожарникар од Охрид: Се расправал и тепал со колегите, со себе носел и нож

Секторот за внатрешни работи Охрид поднесе кривична пријава против Ј.К. (38) од село Велгошти-охридско, поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела “загрозување на сигурноста” и “насилство”.

На 11-ти овој месец во Територијалната противпожарна едница Охрид пријавениот, кој бил на работно место пожарникар, упатил сериозни закани по животот на неговите колеги Д.Г. (49) и Н.Љ. (45), а на 13.02.2018 година Ј.К. кога не бил на должност, дошол во просториите на Територијалната противпожарна едница и упатил закани по животот на П.С. (61), М.Г. (48) и Д.Г. (49) и физички го нападнал Д.Г. по што бил спречен од вработените.

Од страна на полициски службеници биле преземени мерки и пријавениот бил лишен од слобода, а при извршен преглед кај него бил пронајден нож.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top