сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 34 ново

УЈП ја објави листата на должници од минатата година – проверете дали сте меѓу нив

Управата за јавни приходи објавува Листа на должници бр. 02/2018 за долгови доспеани до 31.10.2017 и неплатени до 31.01.2018 година по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход, придонеси од задолжително социјално осигурување, акцизи и царини, за кои вкупниот износ на долгот е:

– повисок од 120.000 денари за физичките лица и самостојни вршители на дејност;

– повисок од 300.000 денари за правните лица.

Комплетната листа можете да ја погледнете тука.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top