петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 96 ново

Целосно блокиран патот Македонска Каменица – Кочани поради одрони (галерија)

Одроните целосно го блокираа сообраќајот кој се одвива на релација Македонска Каменица – Кочани.

За возачите кои тргнале од Делчево кон Скопје и обратно се препорачува користење на алтернативниот патен правец преку с.Бигла.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top