петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 107 ново

И соросоидите се освестија од кога отиде името: Никакви мајмунлаци не прифаќам освен Македонски јазик и Македонци!

И идеологот на т.н. „шарена револуција“ преку која беше злоупотребен граѓанскиот сектор и ставен во служба на СДС, Владимир Милчин, му порача на Зоран Заев дека не сака да слушне за никакви „мајмунлаци со гротескни читања и изговори на именки и придавки“ алудирајќи на последните предлози за решение на проблемот со името.

– МОИТЕ ЦРВЕНИ ЛИНИИ: Македонец, на англиски Macedonian; македонски јазик, на англиски Macedonian language; во таков случај, би можел да прифатам
Република Македонија (Скопје), на англиски Republic of Macedonia (Skopje). Ништо помалку од тоа. И никакви мајмунлаци со гротескни читања и изговори на именки и придавки, пишува Милчин на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top