вторник, 13 ноември 2018 | Вести денес: 1 ново

Мицкоски се сретна со германскиот амбасадор Томас Герберих

Средба со германскиот амбасадор во Република Македонија, Томас Герберих. Од наша страна констатиравме дека и покрај забелешките на Народниот правобранител за начинот на притворање и процедурата за спроведување на народните избраници до судот, до сега нема никаква одговорност од страна на актуелната власт – стои на фејсбук фан страницата на Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top