недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 53 ново

Прва фотографија од бебето на Дилара од „Парампарче“

-Турската актерка Ебру Озкан и нејзиниот сопруг, актерот Ертан Шабан, станаа родители – пишуваат турските медиуми.

Изминатата недела познатата двојка доби ќерка која го носи името Биричик што во превод значи „Единствена“.

Во медиумите се појави и првата фотографија од мајката и бебенцето, која инстантно се рашири и во останатите европски медиуми.

Инаку, Ертан и Ебру ја официјализираа својата љубов пред две години.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top