вторник, 20 ноември 2018 | Вести денес: 35 ново

Жените си го решават подбрадокот со едноставен трик (ВИДЕО)

Жените често се незадоволни од изгледот, а собено кога ќе забележат дека кожата веќе не им е затегната како некогаш.
Едни се решаваат на проблемот да му се спровстават со хируршки зафати, а други пак, користат трикови, особено кога се работи за подбрадокот, зашто хириршките интервенции можат да ја измазнат кожата на лицето, но се неделотворни за подбрадок, бидејќи таа зона многу тешко се третира.

Блогерките за мода и убавина го решаваат оој проблем со дерматолошки испитан селотејп.

“Hurry up and tape your neck up babe. We about to be late”

A post shared by CientifiQ (@cientifiq) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top