сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 74 ново

На најголемиот светски саем за електроника снема струја

Посетителите на најголемиот саем за електроника и технолошки иновации ги изненаде прекин на струја поради што голем дел од Конгресниот центар остана во мрак.

Поради прекин на струја, евакуирани беа делови од центарот со површина од преку 3 милиони квадратни метри, а пристапот до локацијата беше ограничен речиси два часа. Причината за синоќешниот прекин на струја не е позната.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top