вторник, 13 ноември 2018 | Вести денес: 96 ново

Меланија ја разубави Нова година (ФОТО)

Сопругата на американскиот претседател Доналд Трамп, ја одбележа 2017 година како модна икона, со нејзиниот стил.

Таа на новогодишната ноќ, се претстави во розова тоалета од модната куќа „Ердем“, со вртоглава цена од 5.500 долари. Фустанот е изработен од сјајна ткаенина со цветни елементи, а одлично искомбинирана со нежно розови чевли.

Доналд Трамп и Барон биле облечени во елегантни црни костуми со пеперушки. Дчекот на Новата година, се одржа во приватната резиденција во Палм Бич, Флорида.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top