четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 73 ново

Ова семејство е единствено во 48 милиони случаи

Светот ја запозна малата Луси како уникатна.

Нејзините родители, Кејтлин и Том Перкинс од австралиската сојузна држава Квинселнд, се родени на истиот ден, 16 август 1986 година, со разлика од нецел час, т.е. 50 минути. Нивната ќерка Луси Мери Перкинс исто така се родила на 16 август, 30 години подоцна. Овој случај е еден во 48 милиони.

Луси не е родена со царски рез, што значи нејзиното раѓање на 16 август не е планирано. Терминот бил една недела подоцна, но таа побрзала да се роди на роденденот на нејзините родители.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top