среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 5 ново

Храната која е омилена на идната мајка го одредува полот на бебето

Интересен е податокот дека според верувањата на нашите баби  дека исхраната во голема мера може да влијае врз одредувањето на полот на бебето.

Според верувањата, доколку сакате да имате девојче и двајцата партнери треба да конзумираат поголема количина на зеленчук и риба, односно жената треба почесто да конзумира слатка храна.

Од друга страна пак, доколку сакате да добиете машко бебе и двајцата партнери треба да јадат поголема количина на месо, да уживаат во солените грицки, а татковците да пијат почесто газирани пијалоци.

Извор:365

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top