среда, 24 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

Ремек-дела од јајца на око (ФОТО)

Јајцата нутриционистички хит, па така стануваат универзален појадок во добар дел од светот. Всушност, тие никогаш не ја изгубиле популарноста иако едно време беа подзаборавени во домашната исхрана. Во рестораните и мензите тие никогаш не престанале да бидат составен дел од менито.

Се приготвуваат во разни форми, варени, пржени, поширани, кајгана, со сланина или без… Сега кога приготвувањето јајца е во рацете на уметници, тоа добива ново значење.
Корисникот на Инстаграм the_eggshibit од јајца на око прави ремек-дела. За овој Инстаграм уметник се знае само дека е од Мексико. Сеедно, уживајте.

Tag a friend and their crush to ruin their life 😏

A post shared by The Eggs-hibit🍳 (@the_eggshibit) on

Tag someone who loves coffee ☕️

A post shared by The Eggs-hibit🍳 (@the_eggshibit) on

Yolko Ono would approve 🍦

A post shared by The Eggs-hibit🍳 (@the_eggshibit) on

Happy Halloween! 🕸🕷

A post shared by The Eggs-hibit🍳 (@the_eggshibit) on

Tag someone that lives in another country! 🍳🌍

A post shared by The Eggs-hibit🍳 (@the_eggshibit) on

Halloween pun king

A post shared by The Eggs-hibit🍳 (@the_eggshibit) on

#Tokyo 🗾

A post shared by The Eggs-hibit🍳 (@the_eggshibit) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top