четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 0 ново

Ова цвеќе ќе ви донесе среќа и благосостојба во 2018 година

Освен што има неверојатни лековити својства, куќната среќа или чуваркуќата е растение која го прави токму тоа – го штити домот од негативни влијанија, а токму затоа е идеално растение за правење на новогодишни украси.

Спред народните верувања, чуваркуќата е билка која го штити домот од пожар или удар од гром, па затоа често ја чуваат и на покривот од куќата.

Новогодишните декорации од ова растение го освоија Инстаграм.

Чуваркуќата е често се употребува во новогодишните аранжмани и лесно се комбинира со други украси. Исто така, венецот од сукуленти е идеален украс за вашата влезна врата.

Украсот од чуваркуќа е најубавиот начин како да го внесете духот на природата и празничната магија во својот дом.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top