петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 20 ново

ВМРО ДПМНЕ ќе го блокира граничниот премин Табановце

Откако најголемата опозициска партија блокираше крстосници во главниот град, сега тактиката се менува.

Попладневно од 17 до 18 часот ВМРО ДПМНЕ ќе го блокира граничниот премин Табановце.

Блокадата е дел од протестите на партијата чии функционери се наоѓаат во притвор.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top