среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 3 ново

ЦИА бара кадри кои знаат српски или хрватски, платата е 130.000 долари

Американската разузнавачка агенција распиша оглас за вработување на кадри од овие простори.ЦИА бара кандидати кои го познаваат српскиот или хрватскиоот јазик. Платата која ја нудат е 130.000 долари годишно и плус бонуси кои можат да достигнат и до 35.000 долари.

Заинтересираните мора да имаат факултетска диплома, дека имаат завршено некои од овие јазици или пак јазикот да им е мајчин. Условот е добро да познаваат современа технологија бидејќи ќе поминат низ ригорозни тестирања.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top