вторник, 13 ноември 2018 | Вести денес: 3 ново

Бурата на Филипини предизвика свлечишта, над 30 лица се загинати

Над 30 лица загинаа во одроните и свлечиштата што ги предизвика бурата на Филипини.

Локалните претставници наведоа дека, 26 лица загинале во свлечиштата во провинцијата Билиран. Се уште не е утврден бројот на сите загинати.

Поради бурата 89.000 жители на Филипини беа принудени да ги напуштат нивните домови.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top