петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 0 ново

Дали е ова најлудиот гол некогаш постигнат на ФИФА? (видео)

ФИФА или ПЕС? Дилема која предизвикува бројни расправии помеѓу љубителите на двете најпопуларни игри со фудбалска тематика. Расправа за предностите и недостатоците на едната и другата игра можат да траат во недоглед и на крајот сите ќе останат при својот став. Меѓутоа, она што е неспорно е дека во двата табори има големи мајстори. Луѓето навлечени на оваа симулација се во состојба да помина часови вежбајќи некоја акција или трик.

Идеална прилика да со своите вештини го понижите противникот. Мајсторите на овие игри ни приредија вистинско шоу.

Погледнете го видеото во продолжение и дознајте за што всушност се работи:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top