понеделник, 19 ноември 2018 | Вести денес: 70 ново

Ова се најпопуларните маникири сезонава

Блескави елки, украси карактеристични за новогодишните празници, сијалички во сите бои. Освен декорациите на куќите и објектите, се повеќе се шири трендот на украсување и на облеката, модните додатоци, но најинтересни се совршените маникири за нокти, инспирирани од предновогодишната еуфорија.

Снегулки, сијалички, елки и светкави гелови се само дел од најпосакуваните илустрации на ноктите на жените.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top