недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 18 ново

Дебар Маало утре без вода

По добиеното известување од ЈП Водовод и канализација, утре поради изведување водоводен приклучок на ул. 487 бр. 11 во населбата Дебар Маало во општина Центар, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од дел од улиците Орце Николов од 8 часот до завршување на интервенцијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top