сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Нова година е, жените ги украсуваат градите (ФОТО +18)

Празниците полека пристигнуваат па и оваа година многумина ги пречекуваат во свој стил. Сепак, на Интернет се појави еден доста необичен, да речеме моден тренд. Жените си ги украсуваат градите.

Доколку не ви се допаѓаат класичните божиќни и новогодишни џемпери како што ги носеше г. Дарси во филмот “Дневникот на Бриџит Џонс”, овие идеи можете да ги реализирате.

Станува збор за џемпер кој има процеп на едната града која можете да ја маскирате во Рудолф. Тоа и не е баш за покажување, но е тотален хит на Инстаграм.


Сопственичките на овој тренд гордо позираат за Инстаграм, па различни фотографии можете да пронајдете под хештегот #rudolphboob.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top