среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 57 ново

Погледнете од кого Наоми ја наследила убавината, нејзината мајка остава без здив (фото)

Легендарната манекенка Наоми Кембел и нејзината мајка Валери Морис-Кембел со нивниот фантастичен изглед ги оставија без зборови сите присутни на British Fashion Awards во Лондон.

Убавиците кои имаат 47 и 65 години покажаа како моќно му пркосат на времето.

Валери на нејзиниот Instagram профил објави слика со ќерка ѝ, а во описот искажа колку се гордее со неа. Мајката на планетарно познатата манекенка Наоми им честиташе на сите кои освоија награди на престижното британско модно случување.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top