среда, 15 август 2018 | Вести денес: 34 ново

Малолетници од Охрид предизвикале експлозии

Секторот за внатрешни работи Охрид поднесе известување против две малолетни лица од Охрид на возраст од 13 и 14 години за сторено кривично дело „Предизвикување општа опасност“.

Пријавените на 9. минатиот месец во дворот на ОУ „Григор Прличев” во Охрид биле забележани како претураат непозната течност, по што се слушнала силна експлозија.

Исто така, 13- годишникот ноќта помеѓу 11 и 12 минатиот месец во Охрид, фрлил две пластични шишиња во дворно место зади зграда, каде што настанале две последователни експлозии, информира Министерството за внатрешни работи во редовниот Билетн

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top