вторник, 16 октомври 2018 | Вести денес: 40 ново

Серена Вилијам облече патики на сопствената свадба

Светски познатата тенисерка Серена Вилијамс и Алексис Оханиан се венчаа во Центарот за современи уметности во Њу Орлеанс.
Вилијамс (36) на нејзината свадба забранила мобилни телелфони, но затоа папараците успеаја да ги „уловат“ Серена и Алексис како пристигнуваат во Њу Орлеанс.
Се зборува дека тенисерката носела фустан од „Валентино“, но она што привлече внимание се нејзините чевли.

На белиот светкав фустан, Серена носела бели патики од брендот „Најк“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top